Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna

PLAN PRACY POWIATOWEJ BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ NA ROK SZKOLNY 2020/2021


Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Skarżysku-Kamiennej zaprasza uczniów klas szóstych z powiatu skarżyskiego do wzięcia udziału w IV Powiatowej Grze Czytelniczej "Polski - Lubię to". Tegoroczna gra odbędzie się on-line, 8 października 2020 r., za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 30 września 2020 r. Serdecznie zapraszamy.

Czwarta gra czytelnicza

Karta uczestnictwa
Regulamin


Od dnia 25.05.2020 Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00.
Czytelnicy mogą korzystać tylko z wypożyczalni. Do odwołania pozostają nieczynne: czytelnia i stanowiska komputerowe.
Nie ma możliwości korzystania z czasopism i katalogów kartkowych. Od osób korzystających z biblioteki wymagane jest
noszenie maseczek ochronnych.


Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Skarżysku-Kamiennej zaprasza uczniów klas piątych z powiatu skarżyskiego do wzięcia udziału w III Powiatowej Grze Czytelniczej "Polski na 5". Gra odbędzie się 30 maja 2019 r. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20.05.2019 r. Zapraszamy.

Karta uczestnictwa 
Regulamin
Plakat


Przegląd prasy pedagogicznej i bibliotekarskiej - POBIERZ


PLAN PRACY POWIATOWEJ BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ NA ROK SZOLNY 2018/2019 - POBIERZ
II Powiatowa Gra Czytelnicza

Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Skarżysku-Kamiennej zaprasza uczniów klas siódmych z powiatu skarżyskiego do wzięcia udziału w II Powiatowej Grze Czytelniczej "7", która odbędzie się 10 maja 2018. Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie biblioteki do dnia 30.04.2018.

Karta uczestnictwa - pobierz

Regulamin - pobierz

Plakat - pobierz


 

"SLEEVEFACE - UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ" - Konkurs na wykonanie zdjęcia książki metodą Sleeveface.

Konkurs przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu skarżyskiego. Konkurs trwa do 31.03.2018 (termin dostarczenia prac). Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu.

    

Sleeveface - krótki poradnik      Ubierz się w książkę - regulamin konkursu   


Przegląd prasy pedagogicznej i bibiotekarskiej

Biblioteka Pedagogiczna w Skarżysku-Kamiennej zachęca do lektury prasy pedagogiczno-bibliotekarskiej. Koniec 2017 roku przyniósł kolejne artykuły, które poświęcono ostatniej reformie szkolnictwa. Warto sięgnąć m.in. po teksty omawiające zmiany w ocenie pracy nauczycieli, czy zadania bibliotekarzy wobec nowej podstawy programowej dla szkół podstawowych. Prasa pedagogiczna obfituje także w atrakcyjne teksty z zakresu metodyki nauczania różnych przedmiotów, w tym języka polskiego (adaptacje filmowe, komiks), matematyki (gry i zabawy), geografii, historii, wosu itp. Warto również sięgnąć po artykuł omawiający rynek książki dziecięcej i młodzieżowej w 2017 roku. Proponowane artykuły można znaleźć w zbiorach biblioteki. Zapraszamy.

           Przegląd prasy pedagogicznej i bibiotekarskiej (listopad/grudzień 2017 r.)

Spotkanie nauczycieli i bibliotekarzy w ramach w ramach sieci współpracy i samokształcenia

W dniu 7 grudnia 2017 w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej odbyło się spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w ramach sieci współpracy i samokształcenia. Prezentację i wykład na temat "Pełnotekstowe bazy danych w pracy bibliotekarza" poprowadził Roman Sowa."
Świętokrzyskie czyta Żeromskiego

W dniu 5.10. 2017 roku Ewelina Jurek i Jolanta Półtorak przeprowadziły zajecia edukacyjne w klasie drugiej Gimnazjum w Suchedniowie w ramach akcji "Świetokrzyskie czyta Żeromskiego". Uczniowie obejrzeli prezentację "Związki Stefana Żeromskiego z Kielecczyzną". Następnie współnie czytali fragmenty wybrane z powieści Stefana Żeromskiego.
Związki Leopolda Staffa ze Skarżyskiem

W dniu 6.06. 2017 w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej odbyły się zajęcia dla uczniów kl. VI ze Szkoły Podstawowej nr 2. Tematem zajęć były związki Leopolda Staffa ze Skarżyskiem. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz wystawę przygotowaną w związku z 60. rocznicą śmierci poety. Zajęcia przeprowadziła Jolanta Półtorak.

Napisz do nas!